TERÖRE ALIŞTIRILDIK…!

      Yorum yok TERÖRE ALIŞTIRILDIK…!

TERÖRE ALIŞTIRILDIK…!

Öncelikle İzmir de meydana gelen terörü lanetliyorum ve tüm İzmir halkına geçmiş olsun diyorum.Başka ne dememi isterdiniz ki?.Nasıl olsa teröre alıştırıldık.Eğer Türkiye de meydana gelen olaylar,Avrupa ülkelerinde olsaydı,Başbakanlar.bakanlar ve diğer siyasiler çoktan istifa etmiş olurlardı.Çünkü istifa erdemlik taşıyan bir eylemdir.Dün Fransa dan bir arkadaşım beni aradı ve dedi ki, “…Gazi abi, Türkiye de neler oluyor,halk niçin suskun, ..eğer oradaki olanlar buralarda olsa,siyasilerin hepsi istifa ederdiler…Sizler bu adamları niçin hala başınızda tutuyorsunuz.” Bende, “ sevgili Aziz Nesin in kulakları çınlasın” diyebildim.

Evet teröre alıştırıldık.Öyle bir noktaya geldik ki,mevcut iktidarın yaşaması buna bağlı gibi.Olağan üstü Hal’inde uzatılması buna bağlı.Her gün terör olayları, her gün şehit haberleri ve acılarımızı öylesine basitleştirdiler ki,

“ nasıl olsa devam edecek” deyip, günü birlik yaşamaya devam ediyoruz.Teröre karşı görüntü olsun diye törenlere katılıyoruz, bağırıp çağırıyoruz, terörü lanetliyoruz, sonrada kamu oyuna demeçler verip,kendimizi gösteriyoruz.Hepsi bu kadar.Ama vicdanen oturup düşünmüyoruz.Sönen gariban ailelerin hali ne olacak..!Şahsi hırs ve menfaatlerimiz yüzünden ülkenin durumu ne olacak diye hiç kendimize sormuyoruz.Nasıl olsa halk koyun gibi, Çıkıp ta başındakilerden hesap sormuyor.Demiyor ki, “ Kardeşim senin izlediğin yol ne içte,nede dışta ulusumuza hayır getirmez…-ARTIK DUR-“ Köklü çözüm istiyoruz. Türkiye büyüktür,güçlüdür diyorsunuz,ama sadece diyorsunuz.Bölgenin en donanımlı ve güçlü ordusuna ve güvenlik güçlerine sahibiz diyorsunuz,ama sadece diyorsunuz.Sonrada terörist guruplara karşı “ACİZ” kalıyorsunuz.Neden..?

Yönetim olarak zaaflarınızı ve hırsınızı halktan gizliyorsunuz..! Dünya uluslarının gözünde itibarımızı sıfırladınız.Devletimizi ve hükümet olarak kendinizi basiretsiz ve inisiyatifsiz kıldınız. Geleceğinizdeki korkunuz sizleri bu hale getirdi. “ARTIK YETER” diyoruz.misakı milli sınırlarımız içindeki tüm iller bizim.Terör nerede olursa olsun sahip çıkıp hakkından gelmek ve milletçe

Tepki koymak zorundayız. Teröre alışkanlığı ve bu hükümetin, ülkemizin bağımsızlığına, yapısına,Cumhuriyetine ve Laikliğine , tavır ve düşüncelerine, iki yüzlülüğüne karşı uyanık ve eylemli olmalıyız. SAYGILARIMLA.

 

Gazi KESKİN – Araştırmacı Yazar-Şair

Bir cevap yazın