SÖZÜM, MUHALEFET GÜÇLERİNE…!

      Yorum yok SÖZÜM, MUHALEFET GÜÇLERİNE…!

SÖZÜM, MUHALEFET GÜÇLERİNE…!

Bu günkü hükümetin15 yıldır uygulamalarına,düşünce ve felsefesine ve gelecekte ülkeyi nasıl bir akıbetin beklediğinin farkına varan,gören ve kaygı duyan herkese sesleniyorum.Anayasa teklifi maddeleri parlamentodan 339 kabulle sonuçlandı.Hayırlı olsun diyemiyorum.Çünkü bu şekliyle kabul edilen bu Anayasa, 12 Eylül Anayasasından daha kötü ve tehlike arz etmektedir.

İçerik olarak, demokratik toplum yaşamından uzak, Demokrasinin olmadığı,

Ve Tüm yetkilerin tek kişide toplandığı “DİKTATÖRLÜK” anlayışının hakim kılındığı bir Anayasadır.Şimdi sıra “REFERANDUM’DA” .Bu anayasaya Türk milleti olarak, “EVET’Mİ”, yoksa “HAYIR’MI” diyeceğiz.Bu durum, tüm muhalefet güçlerine, halkımıza,Yurtseverlere,milliyetçilere büyük ve çok önemli bir görev yüklemektedir.

Değerli halkımız bir düşünelim.15 yıldır iktidarda olan bu hükümet,neyi istedi de yapamadı.Yapamadığı neydi de,Başkanlık la yapacak…? Parlamentoda her şeyi yapacak güce sahip.Yargıda, yürütmede asayişte,orduda her şey emrinde.Önünde hiçbir engel yok.Peki tekrar soruyoruz ,”…Yapamadığın ne kaldı da,Başkanlıkla yapacaksın?” Aslında biz başkanlığı niçin istediğini biliyoruz.Senin derdin “REJİMLE”, “ATATÜRK’LE”

“POTAMYA’NIN” neresi olduğunu,Atatürk ve Devrimlerine kimlerle ve nasıl karşı çıkıldığını biliyoruz.Meydanı boş bulup yine atmaya başladınız.Atın bakalım.Ana şunu unutmayınız ki,” HAMİDİYE ZIRHLISI’NIN” ruhu ve anlayışı hala bu milletin özünde hala mevcut.Bu ülke ve Cumhuriyet kolay kazanılmadı.Dedelerinize ve babalarınıza bırakılmadı, sizlere de bırakılmayacaktır.Toplumsal barışı bozdunuz,Ekonomiyi batırdınız.Çağdaş hukuk devleti anlayışını yok ettiniz.Tüm ekibinizle birlikte yolsuzluklara bulaştınız.Demokrasiyi sıfırladınız.Geldiğiniz noktada, eğer iktidardan düşecek olursanız, hepiniz Türk milleti önünde ve Yüce Divanda yargılanacaksınız.

Onun için birbirinizi kolluyor ve kenetleniyorsunuz.Bizlerde şunu çok iyi biliyoruz. Gelecek hiçbir zaman geçmişin kötü mirası üzerine kurulmaz.

Gelecek,Cumhuriyet Rejiminin ve Demokrasinin zaferi ile sonuçlanacaktır.

Bu nedenledir ki, Ey muhalefet güçleri, Ey Halkımız.Referandumda Ülke için,Cumhuriyet için, Bölünmez birliğimiz için “..HAYIR” diyeceğiz.

– DİKTATÖRLÜĞE HAYIR…
– TEK ADAM REJİMİNE VE ANAYASASINA HAYIR..
– YAŞASIN CUMHURİYET,
– YAŞASIN BARIŞ..

Gazi KESKİN

Bir cevap yazın